Translate

GRŪTNIEČU/SPECIĀLĀ masāža



Visi mīti par un ap speciālo masāžu grūtniecēm


Grūtniecība ir laiks, kad katrai no mums ir nepieciešamas īpašas rūpes. Un viens no veidiem, kā rūpēties par savu labsajūtu, ir masāža.
Jā, arī grūtniecības laikā to drīkst veikt, un tā pat ir ieteicama!

Grūtnieču masāžas galvenais nosacījums – komforts
Vienu spilvenu var palikt grūtniecei zem galvas, otru blakus, lai var atspiesties vajadzības gadījumā, un trešo - starp ceļgaliem. Tāds grūtnieces stāvoklis ļaus gan atslābināties viņai pašai, gan arī masierim būs vieglāk veikt nomierinošas, atslābinošas kustības. Grūtniecei vislabāk atrasties ir uz sāna. Jāpanāk arī plecu atslābināšanas efekts, lai grūtniece justos brīvāk.
Plecu atslābināšana noņems spriedzi no muskuļiem, kas atrodas muguras un krūšu augšējā daļa, ļaujot pareizi nest pieaugošo svaru.
Visas kustības grūtnieču masāžas laikā tiek veiktas bez spiediena, ar atslābinātām rokām, no apakšas uz augšu. Ar glāstošu, ritmisku kustību palīdzību tiek masēts grūtnieces ķermenis: mugura, rokas, kājas. Vibrācija masāžas laikā tiek panākta ar pirkstu galiem. Netiek masēts vēderiņš, vien pati sieviete var viegli vēderiņu paglāstīt - pulksteņrādītāja virzienā.
Nepieciešamības gadījumā, agrīnās grūtniecības stadijās, sieviete var apgulties uz vēdera, un zem kājām var palikt spilventiņu, lai būtu ērtāk. 
Grūtniecības laikā ļoti labi ir masēt pēdas. Te masāžas laiks nav ierobežots, tāpat nav ierobežots arī grūtniecības termiņš šīs procedūras veikšanai. Pēc masāžas ieteicams kājas pamērcēt vanniņā un atpūsties.

Grūtnieču masāža
Deviņi mēneši paies ļoti ātri, bet to laikā sievietei jāsagatavojas kļūt par māti, tāpēc jo īpaši svarīga ir harmonija un labsajūta, lai arī bērniņš justos labi. Grūtniecība ir saistīta ar nopietnām fizioloģiskām un emocinālām pārmaiņām. Un, lai cik aizņemta būtu sieviete, ir ļoti svarīgi, lai topošā māmiņa tomēr atrastu laiku, lai parūpētos par sevi un savu ķermeni.
Tomēr ne visām grūtniecēm bērniņa gaidību laikā masāžu iesaka, un tāpēc, lai izvairītos no iespējamiem sarežģījumiem, nepieciešams, pirms došanās uz masāžu, aprunāties ar savu ginekologu
Piesardzīgi vajadzētu izturēties pret aromterapiju, jo ne visām grūtniecēm tā ir piemērota, taču var izvēlēties dabīgu eļļu, piemēram, mandeļu eļļa mīkstina ādu un palīdz tikt galā ar strijām.
Uzmanīgi izvēlēties procedūras, kas ietver sildīšanu vai konkrētu punktu masāžu, piemēram, pēdās, kas var stimulēt dzemdību sākšanos.
 Svarīga topošās māmiņas skaistumkopšanas programmas sastāvdaļa noteikti ir īpašā grūtnieču vingrošana. Tā padara elastīgākus muskuļus, samazina plīsumu risku, kā arī būtiski samazina pēcdzemdību depresijas risku, kad bērniņš nācis pasaulē.

Kā mazināt muskuļu sasprindzinājumu, ja ārsts neiesaka vai pat aizliedz vingrošanu?
Pirmās 12 grūtniecības nedēļas no vingrošanas jāatturas ikvienai grūtniecei. Pirmās divpadsmit grūtniecības nedēļas ir stabilizācijas laiks, kad jāievēro īpaša piesardzība. Taču arī, ja visā bērniņa gaidīšanas laikā ārsts topošajai māmiņai ir aizliedzis vingrošanu un peldēšanu, tad lieliska alternatīva labsajūtai ir grūtnieču masāža.
Visvairāk tā noderēs tieši pēdējā trimestrī, lai atslābinātu muskuļus un mazinātu spriedzi, taču to var sākt arī grūtniecības pirmajās nedēļās.
Klasiskā masāža grūtniecēm nekādā gadījumā nav ieteicama, jo tās laikā veiktās manipulācijas var būt par spēcīgu un nodarīt kaitējumu gaidāmajam mazulim.
Grūtniecības laikā vislielāko problēmu sagādā tieši muskulatūras sasprindzinājums un pietūkums kājās, tāpēc grūtniecēm ir piemērota speciāla masāža, kuras pamatā ir viegli pieskārieni ķermenim, kas noņem muskuļu spriedzi un veicina limfas un asinscirkulāciju, mazinot pietūkumu un izvadot šlakvielas jeb vielmaiņas galaproduktus.
Daudzas topošās māmiņas masāžā meklē glābiņu, kad jau jūt sāpes un sasprindzinājumu, taču der atcerēties, ka sāpes jau liecina par problemātiskiem procesiem ķermenī un tos novērst kļūst grūtāk. Tādēļ par savu labsajūtu un ķermeņa sagatavošanu bērniņa attīstībai puncī būtu jāsāk domāt laikus, turklāt tieši pirmajos grūtniecības mēnešos īpašā grūtnieču masāža lieliski palīdz tikt galā ar šim periodam raksturīgo miegainību.
Pirmajos trijos mēnešos jāizvairās no vēdera masāžas. No masāžas uz laiku jāatsakās arī, ja ir toksikoze, paaugstināts arteriālais spiediens, nozīmīga šķidruma aizture, tūska - pēdām un sejai. Bet, ja grūtniecība noris bez sarežģījumiem, masāža kopā ar noteiktām ētereļļām var palīdzēt tikt galā arī ar sliktas dūšas sajūtu un šķidruma aizturi, kā arī masāža palīdz atbrīvoties no stresa, palīdz atslābināties muskuļiem, un ļauj justies labāk grūtnieces mugurai, kuras uzdevums ir nest aizvien pieaugošo svara nastu.

Specialās masāžas ilgums 60 min.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru